Skocz do zawartości

Naturalne środki na potencję


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 noproblem

noproblem

    Świeżak

  • VIP
  • 5 postów

Napisano 06 04 2010 - 12:47

Chciałbym, aby ten wątek dotyczył naturalnych środków na potencję, które są składnikami naszej diety, a ich niedobór może prowadzić do poważnych problemów z erekcją.

Metionina
Metionina - znany wśród kulturystów środek, który wzmaga potencję, a nie jest syntetycznym lekiem tylko suplementem diety. W skład wchodzi: α-aminokwas siarkowy, który możemy znaleźć w różnych ilościach w prawie wszystkich białkach.

Spełnia ważną rolę przy przemianie materii. Cechuje go słaba rozpuszczalność w wodzie proszek, wysoka w organicznych rozpuszczalnikach jak np. w alkoholu etylowym. Ma znaczną rolę w procesie biosyntezy adrenaliny, kreatyny i choliny między innymi. Można ją znaleźć w różnych lekach.

Wyniki badań z instytutu zdrowia Ageing przy University College London nad tym środkiem wskazują na korelację długowieczności z rodzajem białek i aminokwasów jakie spożywamy na co dzień. Przy okazji dowiedziono wpływ metioniny na płodność u mężczyzn.

Badania wykonywano między innymi na.. muszkach owocowych, którym dawano mniejszą ilość żywności i badano wpływ na rozmnażanie gatunku. Wykazano wzrost długości okresu rozrodczego samic, które spożywały niskokaloryczną dietę. Naukowcy zauważyli, że zmiany ilości aminokwasów w serwowanej muszkom miksturze wpływały nie tylko na długość życia, ale i płodność. W pozostałych przypadkach nie znaleziono wyraźnych korelacji.

Tym tajemniczym aminokwasem, który podawano owadom jest metionina, czekamy z niecierpliwością nad badaniami nad zwięrzetami bliżej nam pokrewnymi!Czytaj też Collapse