Skocz do zawartości









Problem z penisem - wstępna diagnoza

penis diagnoza penisa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

    Zaawansowany użytkownik

  • Administrators
  • 147 postów

Napisano 10 października 2013 - 10:47

Odpowiedz na pytania:

 

Czy podczas wzwodu prącia pojawia się ból?
Czy stan erekcji utrzymuje się przez wiele godzin, mimo braku podniecenia seksualnego?


Prawdopodobnie występuje u Ciebie priapizm (erekcja permanentna, potocznie ciągotka) - ciągły wzwód prącia spowodowany uwięzieniem krwi w ciałach jamistych, z powodu nagłego zamknięcia naczyń krwionośnych np. w wyniku nagłego zaskoczenia w czasie stosunku płciowego. Może pojawiać się u osób chorych na białaczkę, anemię sierpowatą, zakrzepicę lub cierpiących na zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego np. uszkodzenia rdzenia kręgowego lub mózgu. Prącie jest zaczerwienione, bolesne, czasami występują trudności w oddawaniu moczu. Niezwłocznie udaj się do lekarza! Stan ten może zostać zniesiony przez podanie leków, czasami niezbędny jest zabieg operacyjny, przywracający normalny obieg krwi. Zlekceważony priapizm może prowadzić do impotencji a nawet martwicy prącia.

Czy w czasie erekcji zauważyłeś wykrzywienie prącia?

  • Możliwa jest choroba Peyroniego - wygięcie prącia z powodu pojawienia się płytkowych stwardnień, które stanowią przeszkodę dla przepływu krwi i wywołują deformację prącia, często uniemożliwiającą współżycie. Przyczyna choroby nie jest znana, często występuje w wyniku urazu. Może wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej dotyka mężczyzn między 30 a 50 rokiem życia. Zgłoś się do lekarza, aby rozpocząć leczenie.
  • Przyczyną bólu może być stulejka, czyli zwężenie napletka uniemożliwiające odprowadzenie go z żołędzi. Zmiana ta jest przyczyną gromadzenia się w worku napletkowym niewielkich ilości moczu i mastki (wydzieliny skórnej), co prowadzi do zapalenia żołędzi i/lub napletka. Udaj się do lekarza w celu potwierdzenia diagnozy. Może on zalecić Ci zabieg obrzezania, czyli wycięcia napletka. Nie obniża on sprawności seksualnej a może uchronić Cię przed poważniejszymi chorobami.

Czy ból występuje jedynie w czasie oddawania moczu?


Zobacz tutaj.

Czy zaobserwowałeś na prąciu jakiś guzek zgrubienie lub obrzęk?


Niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem, gdyż takie zmiany mogą być oznaką choroby. Najgroźniejszą z nich jest rak prącia. Atakuje zazwyczaj żołądź lub napletek, początkowo występuje w postaci guzka, który rozpada się tworząc owrzodzenia. Predyspozycją do powstania nowotworu jest stulejka i wydzielina gromadząca się pod napletkiem, dlatego bardzo ważne jest utrzymywanie szczególnej higieny worka napletkowego i przeciwdziałanie stulejce. Nie należy jednak wpadać w przedwczesną panikę, zmiana na twoim penisie może okazać się niegroźna. Udaj się do lekarza, aby on ustalił diagnozę.

Czy zauważyłeś na prąciu drobne, pojedyncze, bolesne pęcherzyki wypełnione surowiczą treścią?


Możliwa jest opryszczka narządów płciowych. W początkowym stadium choroby pojawia się świąd penisa, a potem bolesne, wypełnione surowiczą treścią pęcherzyki, które mogą również występować na udach i pośladkach. Pęcherzyki te z czasem pękają, a na ich miejscu tworzą się małe, bolesne, wilgotne wrzody. Często chorobie towarzyszą objawy przeziębienia. Do zakażenia najczęściej dochodzi podczas stosunku płciowego (różnych jego odmian, np. podczas stosunku oralnego możliwe jest przeniesienie wirusa opryszczki wargowej na narządy płciowe). Udaj się do lekarza w celu potwierdzenia diagnozy. Prawdopodobnie przepisze Ci środki przeciwwirusowe. Aby zmniejszyć dolegliwości bólowe przyjmuj leki przeciwbólowe, noś luźną bieliznę oraz zażywaj kąpiele w ciepłej, osolonej wodzie. W czasie leczenia konieczna jest wstrzemięźliwość seksualna, aby nie zakazić innych osób.

 

Czy na prąciu pojawiło się bezbolesne owrzodzenie?


Wrzód może być objawem kiły (syfilisu), który jest miejscem wniknięcia bakterii do organizmu. Choroba przenosi się drogą płciową i jest bardzo zakaźna, w związku z tym w przypadku zauważenia owrzodzenia należy zachować szczególną ostrożność i wstrzemięźliwość seksualną, aby nie doszło do rozprzestrzenienia choroby. Mimo, że wrzód po 2-6 tygodniach znika, nie oznacza to wyzdrowienia. Pojawia się nieswędząca wysypka na całym ciele, głównie na klatce piersiowej, dłoniach i podeszwach stóp. Dodatkowo mogą pojawić się zakaźne brodawkowate zgrubienia wokół odbytu, a także niebolesny obrzęk węzłów chłonnych. Niezwłocznie zgłoś się do lekarza. Prawdopodobnie zleci on badanie krwi, na podstawie którego ustala się rozpoznanie. Prawdopodobnie zastosowana zostanie antybiotykoterapia. Kiły nie wolno lekceważyć, gdyż nieleczona może doprowadzić do poważnych powikłań, tj. uszkodzenie serca, rdzenia kręgowego i mózgu.

Czy zauważyłeś na prąciu twarde, różowawe o nierównej powierzchni brodawki?


Prawdopodobnie są to brodawki płciowe zwane kłykcinami kończystymi, wywołane zakażeniem wirusowym. Zazwyczaj przenoszone są drogą płciową. Czasami zakażeniu towarzyszy obfita wydzielina z cewki moczowej, co świadczy o wtórnym zakażeniu bakteryjnym, wtedy występuje też świąd i pieczenie. Brodawki utrzymują się długo, czasami samoistnie zanikają. Najlepiej udaj się do lekarza, aby wykluczyć inną chorobę weneryczną i wdrożyć skuteczne leczenie. Zaleca się też utrzymywanie zmienionej chorobowo skóry w szczególnej czystości i dokładne jej osuszanie. Używaj delikatnego mydła, a przy osuszaniu nie trzyj prącia. Wskazane jest powstrzymanie się od stosunków seksualnych do czasu całkowitego wyleczenia."

Czy żołądź jest zaczerwieniona i obrzęknięta?


Możliwe jest zapalenie żołędzi lub napletka. Taki stan spowodowany może być infekcją weneryczną (zakażenie rzeżączką lub kiłą), zaniedbaniem higieny intymnej lub infekcją grzybiczą, albo następuje w przebiegu cukrzycy. Udaj się po poradę do specjalisty. Prawdopodobnie dostaniesz antybiotyk lub środek odkażający np. rivanol do płukania napletka. Konieczne też będzie zachowanie szczególnej higieny narządów płciowych i delikatne ich wycieranie oraz powstrzymanie się od stosunków płciowych.

Czy ból występuje jedynie w czasie stosunku płciowego?


Często podrażnienie prącia może nastąpić podczas wykonywania ruchów frykcyjnych (wkładanie i wyjmowanie prącia z pochwy) szczególnie, gdy pochwa partnerki jest mało wilgotna. W tym przypadku należy stosować środki zwilżające pochwę np. specjalne galaretki, przed rozpoczęciem stosunku musisz zadbać o to, aby twoja partnerka była rozluźniona i podniecona. Źródłem problemu mogą być również zmiany anatomiczne np. guzy, polipy itp. Wtedy należy udać się do lekarza.

Czy zauważyłeś, aby po stosunku czubek prącia był podrażniony?


Możliwa jest reakcja alergiczna na kosmetyki używane przez partnerkę lub środki antykoncepcyjne np. gumę, z której wykonana jest prezerwatywa. Powinieneś unikać kontaktu z substancjami, które twoim zdaniem wywołują podrażnienie. Jeżeli objawy dalej utrzymują się, zasięgnij porady lekarza.



#2 Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

    Zaawansowany użytkownik

  • Administrators
  • 147 postów

Napisano 10 października 2013 - 11:02

Problemy związane z jądrami

Czy zauważyłeś zgrubienia, zniekształcenia lub obrzęk na jądrach?


Wykonaj samodzielnie badanie jąder. Badanie to powinieneś wykonywać raz w miesiącu, aby w razie pojawienia się ewentualnych zmian natychmiast rozpocząć leczenie. Zastosuj się do podanych niżej wskazówek:

  • badanie wykonuj zaraz po kąpieli, gdy skóra moszny jest miękka
  • obejrzyj w lustrze jądra, czy na ich powierzchni nie ma jakiś zniekształceń, opuchnięć czy nieregularności|- delikatnie chwyć jądro kciukiem na wierzchu a palcem wskazującym i środkowym od spodu
  • powoli poprzesuwaj jądro między palcami do tyłu, do przodu a następnie na boki, zwracając uwagę na wszelkie zgrubienia, guzki i konsystencję jąder

Zdrowe jądro jest gładkie, jajowate, lekko twarde i elastyczne. Każde zgrubienie i/lub obrzęk jąder (nawet bezbolesne) lub jakikolwiek wzrost wrażliwości moszny może być objawem choroby. Najgroźniejszą jest rak jądra - występuje dość rzadko u mężczyzn między 20 a 35 rokiem życia. Ryzyko zachorowania wzrasta, jeżeli cierpisz na wnętrostwo (niezstąpienie jąder do moszny) lub w twojej rodzinie pojawiały się przypadki zachorowania na raka. Jednak nie wpadaj w panikę i nie wstydź się swojej dolegliwości. Niezwłocznie poproś o poradę lekarza, który prawdopodobnie skieruje Cię do urologa na dalsze badania.

Czy odczuwasz ból jednego lub obu jąder? Czy w ostatnim czasie doznałeś urazu jąder?


Prawdopodobnie w wyniku urazu doszło do wewnętrznego uszkodzenia jąder, zwłaszcza jeżeli bólowi towarzyszy obrzęk. Niezwłocznie udaj się do lekarza! W zależności od rodzaju urazu może być konieczny zabieg chirurgiczny i pozostanie w szpitalu.

Czy bólowi towarzyszy obrzęk jąder?

  • Możliwe jest zapalenie jąder. Zazwyczaj proces zapalny jest w jednym jądrze bardziej nasilony niż w drugim. Taki stan spowodowany jest najczęściej bakterią, przenoszoną drogą płciową, czasami w wyniku rozprzestrzenienia się stanu zapalnego dróg moczowych lub w bardzo rzadkich przypadkach występuje w przebiegu świnki - w tym przypadku istnieje możliwość utraty płodności. Zgłoś się do lekarza w celu potwierdzenia diagnozy. Leczenie polega na podawaniu antybiotyków, leków przeciwbólowych i zastosowaniu specjalnego worka podtrzymującego mosznę (suspensorium), aby zmniejszyć dolegliwości bólowe.
  • Możliwe jest skręcenie jąder tzn. odwrócenie jąder w worku mosznowym, co utrudnia dopływ krwi do jądra. Taki stan może pojawić się w każdej chwili, bez wyraźnej przyczyny. Mogą mu towarzyszyć mdłości i wymioty. Niezwłocznie zgłoś się do lekarza, który prawdopodobnie zleci badanie USG, a gdy diagnoza potwierdzi się, może spróbować delikatnie odwrócić jądro do prawidłowego położenia. Jeżeli problem powraca niezbędny może się okazać zabieg chirurgiczny.

Czy bólowi jąder towarzyszy ból prącia, odbytnicy i/lub częste oddawanie moczu?


Prawdopodobnie cierpisz na zapalenie gruczołu krokowego. Jest to niebakteryjne zapalenie, przypuszczalnie wywołane nieprawidłowym opróżnianiem pęcherza moczowego, w wyniku czego mocz dostaje się do kanalików prostaty wywołując stan zapalny. Zgłoś się do lekarza w celu potwierdzenia diagnozy. Leczenie zazwyczaj polega na podaniu leków przeciwzapalnych, czasem może pomóc masaż gruczołu krokowego.

Czy zauważyłeś, aby jedno z jąder było powiększone?


Prawdopodobną przyczyną powiększenia jednego jądra jest torbiel (worek wypełniony płynem). Najczęściej występuje u mężczyzn po 40 roku życia. Nie jest to zmiana złośliwa. Może narastać przez wiele lat, nie powodując żadnych dolegliwości bólowych. Jednak należy udać się do lekarza w celu wykluczenia poważniejszej choroby. Prawdopodobnie zostaniesz skierowany na biopsję (pobranie próbki zawartości torbieli).

Czy stwierdzasz że moszna (worek skórny otaczający jądra) jest ogólnie powiększona ale niebolesna?


Możliwy jest wodniak jądra, który tworzy się w wyniku nagromadzenia płynu między włóknistymi osłonkami okrywającymi jądra. Ta dolegliwość może pojawić się w każdym okresie życia, jednak najczęściej dotyka mężczyzn w podeszłym wieku. Zgłoś się do lekarza w celu potwierdzenia diagnozy. Wodniak najczęściej usuwa się w warunkach ambulatoryjnych, ściągając strzykawką zawarty w nim płyn. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Czy zauważyłeś obrzęk żył moszny?


Prawdopodobnie masz żylaki powrózka nasiennego. Zazwyczaj przypadłość ta występuje po lewej stronie. W pozycji leżącej obrzęk ustępuje. Zazwyczaj tej dolegliwości ból nie towarzyszy, jednak może się on pojawić po wysiłku fizycznym lub dłuższym staniu. Jeżeli podejrzewasz u siebie żylaki powrózka nasiennego, niezwłocznie zgłoś się do lekarza, ponieważ stan ten grozi bezpłodnością.



#3 Marek

Marek

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 sierpnia 2014 - 04:09

Witam, będę bardzo wdzięczny za jakieś porady, zanim znowu skontaktuję się z lekarzem. Około roku, może więcej, zacząłem mieć kłopoty ze ściąganiem napletka. mam 54 lata więc jestem dojrzałym mężczyzną i nie miałem z tym nigdy żadnego problemu. Ból następował w czasie erekcji, w stanie spoczynku spokojnie mogłem tzw. robic co chcć z napletkiem, zero bólu, także w czasie erekcji w czasie dużego nawilżania można było jakoś wytrzymać w czasie sexu. Urolodzy, lekarze nie widzieli potrzeby dokonania zabiegu ale gdy to naprawdę było już dość dyskomfortowe, lekarz, w klinice gdzie dokonuje się operacji 'stulejkowych' obrzezania itd po zbadaniu mnie, powiedział, że nie jest potrzebny zabieg obrzezania ale nacięcia penisa tak by hm.. nacisk po zabliznieniu rany ustąpił. I tak było, co prawda została dość spora blizna (biały ślad), mały fragment jakby zgrubienia (ale nie oponka) w miejscu cięcia i problem zniknął. To było ok rok temu. Ale wrócił, od około pół roku mam w sumie znowu to samo, mnie bólu w czasie spoczynku, więcej, podobnie jak wtedy w czasie erekcji, w na wysokości 2 cm pod żołędzią jest nadal takie mocne zwężenie skóry, że znowu jakby ten sam problem. raczej nie chciałbym się obrzezać, nacinanie znowu, kolejna blizna na penisie i za rok może znowu nawrót problemu ? Czy są jakieś kremy które mogą uelastycznić skórkę, całego penisa. Wczoraj miałem z moją partnerką int. sex ( w pochwie, gdzie penis się "obnaza", chcodzi cały napletek, od biedy mozna wytrzymać ból choć boli) ale na drugi dzień penis boli jak poraniony. Sex francuski jest ok jeśli partenerka już wie jak to robić, bez znacznego, mocnego ściągania napletka. Będę wdzięczy za pomoc ew. zamieszczę zdjęcia choć w sumie opisałem problem Prosze o pomoc



#4 panihalinka

panihalinka

    Newbie

  • Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 sierpnia 2014 - 01:27

Chyba trzeba się skontaktować ze specjalistą, może coś operacyjnie z tym zrobić - a z innej beczki, ostatnio słyszałem, że mają jakąś apkę wypuścić gdzie będzie można lekarza umówić przez telefon, Polekarza.pl czy coś w ten deseń, jeśli ktoś coś słyszał to dajcie znać, przydatne się wydaje. Albo może już istnieje taka aplikacja?"