Skocz do zawartości

Elementy galwaniczne Blakoe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 marekw

marekw

    Aktywny użytkownik

  • Admin
  • PipPip
  • 40 postów
  • Gender:Male

Napisano 30 01 2010 - 21:02

Witam!
Wypróbowałem cynowe kulki, i już po pierwszej nocy noszenia ich widzę rezultaty. Uczęszczałem do szkoły elektrotechnicznej, więc znam się na technologii, która kryje się pod cynowymi kulkami. To po prostu element galwaniczny, rodzaj baterii. Dwa różne metale i kwas ( w tym przypadku substancja wytwarzana przez skórę)
Mówicie, że musi być użyta miedź i cynk, jednak inne metale również się nadają. W książce do elektrotechniki znalazłem tabele gdzie wypisanych jest 36 metali z ich potencjałem elektronowym przy udziale wodorowej elektrody.
Tak, więc cynk posiada -0,763 wolta a miedź +0,521 wolta. Różnica pomiędzy tymi dwoma wartościami to teoretyczne napięcie, jakie wytwarzają te dwa metale (1,284V). W przypadku kulki cynkowej” wartość ta jest mniejsza ze względu na to, że nie używamy prawdziwego kwasu a jedynie substancje wydzielaną przez skórę.
Tak, więc zamiast cynku wziąłem aluminium, po prostu nie miałem cynku w domu. Użyłem przewodu miedziowego ( zwiniętego kilka razy) i 2 aluminiowe podkładki. Napięcie aluminium wynosi -1,66V. W praktyce zmierzyłem 0,4-0,6V. O tak, możesz zmierzyć napięcie najprostszym miernikiem. Użyłem gumowych podkładek do owinięcia genitalii. W porównaniu to Twojej „cynkowej kulki” moja wersja jest prymitywna, ale działa świetnie.

Oto tabela z wspomnianej książki ( napisana po niemiecku). Wypisuje tylko te elementy, które dla przeciętnego człowieka są łatwo dostępne
Magnez -2,37
Aluminium -1,66
cynk -0,763
żelazo-0,44
cyna -0,14
miedź +0,337 lub +0,521(w zależności od formy reakcji chemicznej)
węgiel +0,74
srebro +0,799

Zwróć uwagę że cynkowo- węglowe baterie ( takie jakie znajdziesz w sklepach), mają 1,5V (0,74-(-0,763)=1,503V) a więc wszystko się zgadza.
Najlepszą kombinacją byłby lit -3,05 i złoto +1,5V, ale spróbujcie je gdzieś dostać….
W każdym bądź razie może ta wiedza przyda się na waszą stronę, żeby pokazać ludziom że żadne voodoo się za tym nie kryje. Może im to również pomóc w dobraniu odpowiednich metali.
Pozdrowienia
Gutnther z Wiednia.Czytaj też Collapse