Skocz do zawartości

O różnych rodzajach miłości


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Kamasutra sztuka kochania

Kamasutra sztuka kochania

  Aktywny użytkownik

 • VIP
 • PipPip
 • 46 postów
 • Gender:Female

Napisano 23 02 2012 - 14:16

Uczeni w sztukach miłości zawartych w Kamasutrze podtrzymują opinią, że istnieją cztery rodzaje miłości:

 • Miłość będąca konsekwencją długotrwałego przyzwyczajenia; ten rodzaj miłości wynika z nieprzemijającego i długotrwałego zamiłowania jednej osoby do drugiej lub przemienienia jej siłą woli w przedmiot naszej miłości.
 • Miłość, która rodzi się z wyobraźni; ten typ miłości pojawia się w rezultacie niecodziennych zachowań, które znajdują swe źródło w naszym umyśle i naszych wyobrażeniach, na przykład skłonność niektórych mężczyzn i kobiet do Auparisztaki czy związków oralnych oraz miłość doświadczana w związku ze zwyczajnymi zachowaniami, jak obejmowanie czy całowanie, etc. Miłość, która wywodzi się z wiary, tak nazywamy tę, której szczerość jest ponad wszelką wątpliwością; kiedy oboje kochankowie widzą w drugim połowę samego siebie. Można ją osiągnąć jedynie poprzez wiarę, zaufanie i doświadczenie.
 • Miłość wynikająca ze znajomości obiektów zewnętrznych; to typ miłości oczywistej i znanej wszystkim nadmiernie. Taka miłość niesie z sobą rozkosz cielesną przewyższającą swą siłą przyjemność wynikającą z innych typów miłości.
Człowiek, któremu brakuje wiedzy, ale posiadł naukę sześćdziesięciu czterech sztuk rozkoszy, zajmie poczesne miejsce w społeczności mężczyzn i kobiet.

Wymienione cztery rodzaje związków miłosnych powinny wystarczyć mężczyźnie uczonemu w sztuce miłości, aby zrozumieć we szczegóły związków cielesnych, jednakże aby zilustrować tę kwestię tym, którzy nie zbadali szerzej tego przedmiotu, potraktujemy ten temat bardziej szczegółowo, prezentując klasy związków cielesnych:

 • Jeżeli mężczyzna i kobieta, którzy kochają się już od jakiegoś czasu, potrafią się odnaleźć w samotności lub kiedy chcą się pojednać po okresie niezgody wywołanej różnicami charakterologicznymi, taki związek nazywa się związkiem cielesnym z miłości namiętnej.Taki związek syci się wyobraźnią kochanków, a jego trwałość sprawia zakochanym radość.
 • Związkiem cielesnym dla miłości przyszłej nazywa się związek dwojga kochanków, których miłość znajduje się dopiero w zalążku, a w intymności sypialni chcą przeżyć swój pierwszy raz.
 • Gdy w niektórych sytuacjach mężczyzna w trakcie aktu cielesnego zapewnia przyjemność sam sobie lub poprzez sześćdziesiąt cztery sztuki rozkoszy albo kiedy mężczyzna i kobieta zespalają się seksualnie, a każde z nich kocha inną osobę, to taki związek nazywa się związkiem cielesnym z miłości pozornej.
 • A gdy mężczyzna od początku zbliżenia z kobietą aż do jego końca nie przestaje wyobrażać sobie współżycia z inną, którą kocha naprawdę, i przeżywania z nią przyjemności, to taki związek nosi nazwę związku cielesnego z miłości przeniesionej.
Cztery rodzaje związków cielesnych są ściśle związane z rzeczywistością czasów, w których powstała Kamasutra, jednak i obecnie interpretuje się je w zależności od sytuacji, w której znajdą się kochankowie.Czytaj też Collapse