Skocz do zawartości

Sposoby obejmowania


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Kamasutra sztuka kochania

Kamasutra sztuka kochania

  Aktywny użytkownik

 • VIP
 • PipPip
 • 46 postów
 • Gender:Female

Napisano 23 03 2012 - 22:26

Jak mówi Babhrawia, osiem sposobów obejmowania, które wymienia Kamasutra i które opisaliśmy poprzednio w triku numer 20, jest jedynie przygotowaniem do momentu pełnego zespolenia cielesnego, co oznacza, że mają one na celu wzbudzenie i nasilenie pożądania przed aktem miłosnym.
W wielu okazjach mogą stanowić również dowód miłości czy okazanie czułości, którą darzymy partnera.

Suwarnanaba przedstawia, poza wymienionymi ośmioma sposobami, cztery dodatkowe sposoby obejmowania części ciała: uścisk ud, uścisk jagdany, czyli środkowej części ciała znajdującej się pomiędzy pępkiem a udami, uścisk piersi oraz uścisk twarzy.
 • Kiedy jedno z dwojga kochanków ściska mocno jedno lub oba uda drugiego, nazywamy to uściskiem ud.
 • Gdy mężczyzna uciska jagdanę kobiety swoją własną otacza ją, pieszcząc jej ciało drapaniem, kąsaniem czy całowaniem, a włosy kochanki są rozpuszczone i leżą w nieładzie, nazywa się to uściskiem jagdany.
 • Uściskiem piersi nazywa się sytuację, w której mężczyzna uciska swoimi piersiami piersi kobiety.
 • A kiedy jedno z kochanków opiera usta, oczy i czoło o usta, oczy i czoło drugiego, nazywamy to uściskiem twarzy. Niektórzy twierdzą, że masaż jest formą uścisku, ponieważ implikuje kontakt między ciałami. Jednak Witsjajana uważa, że masaż ma inny kontekst sytuacyjny, jako że odbywa się w innych miejscach i chwilach niż uścisk miłosny, a poza tym wykonuje się go z innym przeznaczeniem, i charakteryzuje się on innymi właściwościami, więc nie można go włączać do kategorii uścisków.
Na temat uścisków przytaczamy werset, który głosi: Temat uścisków jest takiej natury, że gdy mężczyźni i kobiety poznają go, słyszą, jak inni o nim opowiadają, i./.y też sami poruszają go w rozmowie, co przez to jedynie doświadczają intensywnego pragnienia przyjemności. Jednak niektóre uściski, pominięte w Kamasutrze, powinny towarzyszyć chwilom uniesienia, jeżeli tym samym potęgują namiętność.Tę regułę można zastosować, gdy mężczyzna jest jeszcze w stanie kontrolować swoją namiętność, bo gdy koło miłości raz zostanie wprawione w ruch, to przestają istnieć jakiekolwiek reguły”.

W tych sprawach nie może być mowy o żadnych wyliczankach czy ustalonych zasadach, bo kiedy raz rozpoczniemy flirt erotyczny, to jedynie namiętność będzie kierować czynami kochanków. Na drodze do osiągnięcia podniecenia seksualnego żadnych zmysłowych gestów ani namiętnych czynów nie da się określić słowami, ponieważ są trudne do opisania, jak marzenia senne. Dwoje kochanków zaślepionych żarem namiętności postępuje w sposób nieprzewidywalny, nie obawiając się jakąkolwiek przesadę.
Czytaj też Collapse